Informacje o produkcie
U dzieci, tak jak u dorosłych, uciążliwy ból może pojawić się nagle i mocno utrudnić normalne funkcjonowanie. Maluchy wymagają jednak zupełnie innych rozwiązań. Dlatego powstała zawiesina doustna dla dzieci o wyjątkowym składzie. Panadol o smaku truskawkowym z paracetamolem dla dzieci +3 miesiace, który precyzyjnie trafia w źródło bólu, by go niwelować. 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze, a jego starannie opracowana formuła ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Panadol dla dzieci i może być stosowany w przypadku gorączki i bólu, które mogą występować w czasie przeziębień i grypy oraz po szczepieniach. Jest odpowiedni też wtedy, gdy pojawia się ból innego pochodzenia – np. ból zębów, gardła, głowy i ucha, a także podczas bolesnego ząbkowania. Dodatkowo, truskawkowy smak produktu sprawia, że jego przyjmowanie jest przyjemniejsze dla dziecka. Panadol dla dzieci to pierwsza pomoc, gdy nagły ból atakuje Twoją pociechę!
Wskazania
działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo
Dawkowanie
Dawkowanie:
Dawkowanie ustala się wg masy ciała dziecka.
Przed użyciem wstrząsnąć!
Masa ciała dziecka 6 kg / Dawka jednorazowa 3,5 ml / Wiek 3 miesiące
Masa ciała dziecka 8 kg / Dawka jednorazowa 5,0 ml / Wiek 6 miesięcy
Masa ciała dziecka 9 kg / Dawka jednorazowa 5,5 ml / Wiek 9 miesięcy
Masa ciała dziecka 10 kg / Dawka jednorazowa 6,0 ml / Wiek 1 rok
Masa ciała dziecka 12,5 kg / Dawka jednorazowa 8,0 ml / Wiek 2 lata
Masa ciała dziecka 15 kg / Dawka jednorazowa 9,0 ml / Wiek 3 lata
Masa ciała dziecka 17 kg / Dawka jednorazowa 10,5 ml / Wiek 4 lata
Masa ciała dziecka 19 kg / Dawka jednorazowa 12,0 ml / Wiek 5 lat
Masa ciała dziecka 21 kg / Dawka jednorazowa 13,0 ml / Wiek 6 lat
Masa ciała dziecka 30 kg / Dawka jednorazowa 19,0 ml / Wiek 9 lat
Masa ciała dziecka 42 kg / Dawka jednorazowa 26,0 ml / Wiek 12 lat
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku. Podanie doustne.
Skład
5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu (1 ml zawiera 24 mg paracetamolu) oraz substancje pomocnicze, w tym azorubinę, sorbitol, maltitol, estry parahydroksybenzoesanów i sód - szczegółowe informacje w ulotce dla pacjenta
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić od światła.
Przeciwwskazania
Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 3 miesięcy. Przed podaniem leku dziecku poniżej 2 roku życia wskazany jest kontakt z lekarzem.
Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Nie stosować dawki większej niż zalecana.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Pozwolenie/rodzaj towaru
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: R/3273
Lek na receptę: Nie
Producent
Podmiot odpowiedzialny:
Haleon Poland sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53,
02-697 Warszawa,
Infolinia dla konsumenta: 800 702 849
e-mail: mystory.pl@haleon.com
Do krótkotrwałego, objawowego leczenia- bólu, o małym i umiarkowanym nasileniu
- i (lub) gorączki.
Zawiesina Calpol 6 Plus to lek do stosowania w bólu i w gorączce u dzieci od 6 roku życia m.in. w przebiegu przeziębienia i grypy. Calpol 6 Plus zawiera paracetamol stosowany w małych lub umiarkowanych bólach, np. bólu mięśni, zęba, głowy.