Informacje o produkcieParacetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum + Chlorpheniramini maleas, 500 mg + 30 mg + 15 mg + 2 mg, tabletki powlekane
Wskazania
- lek przeciw objawom przeziębienia i grypy
- ułatwia zasypianie
- gorączka
- ból głowy
- katar
- ból gardła
- kaszel suchy
DawkowanieDawkowanie i droga podania
Podanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
- 1 lub 2 tabletki przed snem
- maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek.
Lek przyjmować wyłącznie przed snem.
Skład1 tabletka powlekana zawiera substancje czynne: paracetamol 500 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg, dekstrometorfanu bromowodorek 15 mg, chlorfeniraminy maleinian 2 mg oraz substancje pomocnicze
PrzechowywanieNie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
PrzeciwwskazaniaOstrzeżenia
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby w czasie stosowania leku nie należy:
- przyjmować innych leków zawierających paracetamol,
- pić alkoholu.
W razie zastosowania dawki większej niż zalecana, natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Pozwolenie/rodzaj towaruTekst ulotki z informacjami o produkcie: Data ostatniej aktualizacji ulotki: luty 2017 r.
Lek na receptę: Fałszywy
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 9602
ProducentPodmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
22 543 60 00