Informacje o produkcieParacetamolum + Pseudoephedrini hydrochloridum + Dextromethorphani hydrobromidum, 325 mg + 30 mg + 10 mg, tabletki powlekane
Wskazania
- lek przeciw objawom przeziębienia i grypy
- gorączka
- ból głowy
- katar
- ból gardła
- kaszel
DawkowanieDawkowanie i droga podania
Podanie doustne. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
- od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dobę
- maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek.
Dzieci w wieku 6 do 12 lat:
- 1 tabletka, 3-4 razy na dobę
- maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki.
Skład1 tabletka powlekana zawiera substancje czynne: paracetamol 325 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg, dekstrometorfanu bromowodorek 10 mg oraz substancje pomocnicze, w tym: żółcień pomarańczową (E 110), Allura red AC (E 129)
PrzechowywanieNie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
PrzeciwwskazaniaOstrzeżenia
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby w czasie stosowania leku nie należy:
- przyjmować innych leków zawierających paracetamol,
- pić alkoholu.
W razie zastosowania dawki większej niż zalecana, natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli nie wystąpiły żadne objawy, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
Pozwolenie/rodzaj towaruNumer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 4382
Lek na receptę: Fałszywy
Tekst ulotki z informacjami o produkcie: Ostatnia aktualizacja ulotki: luty 2017 r.
ProducentPodmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
22 543 60 00