Informacje o produkcie
(1000 mg + 10 mg + 4 mg)/ saszetkę, proszek do sporządzania roztworu doustnego
Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum + Chlorphenamini maleas
Skład Jedna saszetka zawiera:
1000 mg paracetamolu, 10 mg fenylefryny chlorowodorku, 4 mg chlorfenaminy maleinianu oraz substancje pomocnicze, w tym sacharozę.
FluControl Hot to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.
Wskazania do stosowania
Leczenia objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.
OTC - Lek wydawany bez przepisu lekarza.
Wskazania
zawiera dużą dawkę paracetamolu,łagodzi ból i gorączkę,zmniejsza ilość wydzieliny z nosa,zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa
Dawkowanie
Dawkowanie i sposób stosowania
Podanie doustne.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna saszetka co 6-8 godzin (trzy lub cztery razy na dobę).
Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki (4 gramy paracetamolu) w ciągu 24 godzin. Zawartość saszetki rozpuścić całkowicie w niewielkiej ilości płynu, najlepiej w połowie szklanki wody. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Przechowywanie
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 30°C.
Przeciwwskazania
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Pozwolenie/rodzaj towaru
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 16378
Lek na receptę: Fałszywy
Producent
Podmiot odpowiedzialny
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice