Informacje o produkcieParacetamolum 250 mg/5 ml, zawiesina doustna
Lek zawiera paracetamol
Wskazania do stosowania:
gorączka występująca w przebiegu:
- przeziębienia,
- grypy,
- chorób wieku dziecięcego
oraz ból o małym lub umiarkowanym nasileniu, tj.
- ból głowy,
- ból zęba,
- bóle mięśniowe, stawowe i kostne,
- bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.
OTC - Lek wydawany bez recepty.
Syrop Calpol 6 Plus działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo na bóle mięśni, stawów i głowy, łagodząc objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie. Zalecany jest również podczas bólu zębów. Calpol 6 Plus stosowany jest u dzieci od 6 lat, młodzieży i dorosłych.
Wskazaniaod 6 roku życia,działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
DawkowaniePodanie doustne.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Dawkowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat:
Wiek dziecka 6-8 lat / Dawka 5 ml / Częstość podawania (w ciągu doby) 4 razy
Wiek dziecka 8-10 lat / Dawka 7,5 ml (5 ml + 2,5 ml) / Częstość podawania (w ciągu doby) 4 razy
Wiek dziecka 10-12 lat / Dawka 10 ml (5 ml + 5 ml) / Częstość podawania (w ciągu doby) 4 razy
Nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby. Pomiędzy dawkami zachować odstęp co najmniej 4 godzin.
Nie stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
U dzieci w wieku od 2 miesięcy do 6 lat wskazane jest stosowanie leku Calpol, zawiesina doustna, 120 mg/5 ml.
Dawkowanie u młodzieży w wieku 12-16 lat: 10-15 ml do 4 razy na dobę.
Dawkowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat: 10-20 ml do 4 razy na dobę.
Leku nie należy rozcieńczać.
Starannie wstrząsnąć przed użyciem.
Załączona miarka dozująca ułatwia odmierzenie dawki leku.
Po każdorazowym otwarciu szyjkę butelki należy wytrzeć do czysta. Butelkę należy dokładnie zamknąć, uważając, aby nie uszkodzić nakrętki.
Skład5 ml zawiesiny doustnej zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70 %, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, parahydroksybenzoesan metylu, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa (E 110), woda oczyszczona
PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze poniżej 25°C, chronić od światła.
PrzeciwwskazaniaLek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Pozwolenie/rodzaj towaruLek na receptę: Nie
Tekst ulotki z informacjami o produkcie: Data ostatniej aktualizacji ulotki: Luty 2020
ProducentW celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do:
Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.
ul. Iłżecka 24
02-135 Warszawa
tel.: + 48 22 237-80-02