Informacje o produkcieParacetamolum 500 mg, tabletki powlekane
Lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy
Wskazania, bóle:
- głowy, w tym napięciowe bóle głowy
- menstruacyjne
- zębów
- mięśni
- kostno-stawowe
- gardła
- nerwobóle
- gorączka w przeziębieniu i grypie
Skład
1 tabletka powlekana zawiera: substancję czynną: 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze.
DawkowanieDawkowanie i droga podania
- Dorośli: pojedyncza dawka: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek powlekanych (4 g paracetamolu).
- Młodzież w wieku powyżej 12 lat: pojedyncza dawka: 1 tabletka powlekana (500 mg paracetamolu), w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki powlekane (2 g paracetamolu).
Podanie doustne. Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
PrzechowywaniePrzechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
PrzeciwwskazaniaOstrzeżenia
Lek zawiera paracetamol. Nie stosować razem z innymi lekami zawierającymi paracetamol. W razie przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, nawet gdy nie występują objawy.
Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Pozwolenie/rodzaj towaruTekst ulotki z informacjami o produkcie: Data ostatniej aktualizacji ulotki: maj 2016
Lek na receptę: Fałszywy
Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: R/2960
ProducentPodmiot odpowiedzialny
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław